Jak odłożyć i zaoszczędzić pieniadze

Hej dzisiaj będziemy rozmawiaj o oszczędnościach na początku zaczniemy od tego jak odłożyć na cokolwiek odwołując się do moich poprzednich wpisów załóż najpierw na co chcesz odłożyć mając cel będzie Ci owiele łatwiej. Jak masz już cel to załóż konto oszczędnościowe które samo będzie Ci pobierać dana kwotę w miesiącu dajmy na to 100 zł którego nie odczujesz.
Ja pracuje w sklepie i przyszedł ostatnio do mnie taki klient co mówi że jedzie wkoncu ma wakacje i wie pani jak zaoszczedzilem no pytam się jak? Chcecie wiedzieć? Ten pan z każdych zakupów odkładal 5 zł mała suma a uzbiera na wakacje za granicą szok.
Jak już macie gotowy plan jak odłożyć te pieniądze ważne jest też to na czym zaoszczędzić wiecie że płacimy nie potrzebnie tyle za rachunki?? Od jakiegoś czasu dołączam wszystko od prądu jak wychodzę do pracy mikrofale pralkę listwy. Co się tylko da. Rezultat mniejsze wydatki.
Jak naprzyklad jedziecie na zakupy róbcie kartkę co potrzebujecie żeby nie marnować pieniędzy na coś co możecie kupić w następnym miesiącu. Odnosząc się równiez do mojego poprzedniego postu kupujcie rzeczy na promocjach to wszystko się wiarze z zaoszczędzeniem.
Warto również. Pomyśleć o ubezpieczeniu bo jeśli coś się nie daj boże stanie też jesteście do przodu.
Warto sledzic różne ubezpieczenie sprawdzić co jest teraz bardziej opłacalne.
Ważne jest też to gdzie tankujesz samochód porównaj nie tylko ceny ale kasuje licznik żeby sprawdzić na jakim paliwie zrobisz więcej kilometrów rób notatki to jest ważne słyszałam że facet który to robił zaoszczedzilem 500 zł. Nie koniecznie na tańszym paliwie.
Jeszcze myśląc o zakupach tańsze zakupy nie znaczą zaoszczędzenie. Dajmy na to kupicie płyn do naczyń strzelam za 1.99 ok no tanio ale na ile wam to starczy taki płyn ma więcej wody niż płynu. Oglądałam kiedyś taki filmik o testowaniu płynów wiecie że PUR i Ferry był jednym z lepszych płynów starczył na 2 miesiące dłużej niż zwykły w zależności też ile masz naczyń ale na teście tak wyszło szok nie.
Na przykładzie mojej brązowej mamy drukarkę hp chciała zaoszczędzić na ruszać kupowałam przez internet najtańsze tusze. Co się okazało nie dość że na drukarce wyskoczył error drukarka cała zalana to tusze do wyrzucenia. Teraz jest koszt naprawienia drukarki i kupienia nowego tusza.
Polecam wam strony olx gdzie jeśli potrzebujecie coś a musicie zaoszczędzić warto tam zajrzeć żeby kupić coś używanego ale dobrego. Wiecie że starsze rzeczy były bardziej trwałe pamiętacie pralkę franie była nie do pobicia wiadomo że było więcej roboty ale czy ona się popsuł. Pamiętacie nokie 3310. Wejdź na YouTube. Wpisz sobie ile wytrzyma ten telefon są testy normalnie szok. A teraz telefon nam spadnie i po.
Mam nadzieję że wam trochę pomogła piszcie jak macie inne pomysły na ten temat.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *